Gironella është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Berguedà, të provincës Barcelona, në Katalonia. Gironella ka 4844 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 7.78 km2.

Gironella
Stema zyrtare e Gironella
Popullsia
 • Gjithsej4.844
Emri i banorëveGironellenc, gironellenca

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto