Gllamnik është një vendbanim në komunën e Besianës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrin Vendenis.

Gllamnik
Vendenis
Fshat
Vendndodhja
Gllamnik is located in Kosova
Gllamnik
Gllamnik
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Besianë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 595 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 52′ 17″ Veri

21° 11′ 7″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto