Gombrèn

komunë në Spanjë

Gombrèn është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ripollès, të provincës Girona, në Katalonia. Gombrèn ka 209 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 43.3 km2.

Gombrèn
Komunë
Vendndodhja
Gombrèn is located in Spanjë
Gombrèn
Gombrèn

Koordinatat: 42°14′54″V 2°5′29″L / 42.24833°V 2.09139°L / 42.24833; 2.09139

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Ripollès
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 43.3 km2
Popullsia 209 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 14′ 54″ Veri

2° 5′ 29″ Lindje

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Gombrèn – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale