Gorazhda është qytet i Bosnjës dhe Hercegovinës.

Gorazhda
Gorazdenocu.jpg
Location of {{{official_name}}}
Population
 • Total37,573

HistoriaRedakto

EkonomiaRedakto

DemografiaRedakto

KulturaRedakto

PolitikaRedakto

Shiko edhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto


Coordinates: 43°40′N 18°59′E / 43.667°N 18.983°E / 43.667; 18.983