Grímsnes- og Grafningshreppur

komunë në Islandë

Grímsnes- og Grafningshreppur (islandisht: Grímsnes- og Grafningshreppur), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin jugor, dhe është pjesë e zonës zgjedhore jugore.

Grímsnes- og Grafningshreppur
Grímsnes- og Grafningshreppur
Komunë
noform
Vendndodhja e komunës
Administrimi
Shteti Flamuri Islanda
Rajoni Rajoni Jugor
Provinca Zona Jugore
Kryetari i komunës Ingibjörg Harðardóttir
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 900 km2
Popullsia 422 banorë
Dendësia 0.47 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC±00

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto