Grímsnes- og Grafningshreppur

komunë në Islandë

Grímsnes- og Grafningshreppur (islandisht: Grímsnes- og Grafningshreppur), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin jugor, dhe është pjesë e zonës zgjedhore jugore.

Grímsnes- og Grafningshreppur
Grímsnes- og Grafningshreppur
Komunë
Vendndodhja e komunës
Vendndodhja e komunës
Popullsia
 • Gjithsej422

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto