Granollers është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vallès Oriental, të provincës Barcelona, në Katalonia. Granollers ka 60658 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 14.89 km2.

Granollers
Granollers Town Hall
Granollers Town Hall
Stema zyrtare e Granollers
Popullsia
 • Gjithsej60.658
Emri i banorëveGranollerí, granollerina
Faqja zyrtarewww.granollers.cat

Referimet

Redakto

Lidhje të jashtme

Redakto