Grindavík (islandisht: Grindavíkurbær), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Gadishulli Jugor, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore Jugperëndimore.

Grindavík
Grindavíkurbær
Komunë
Vendndodhja e komunës
Vendndodhja e komunës
Popullsia
 • Gjithsej2.888
{{{postal_code_type}}}
240

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto