Grundarfjörður

komunë në Islandë

Grundarfjörður (islandisht: Grundarfjarðarbær), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Perëndimor, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore Veriperëndimore.

Grundarfjörður
Grundarfjarðarbær
Komunë
Vendndodhja e komunës
Vendndodhja e komunës
Vendndodhja në Islandë
Vendndodhja në Islandë
Population
 • Total872

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto