Gualta

komunë në Spanjë

Gualta është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Empordà, të provincës Girona, në Katalonia. Gualta ka 358 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 9 km2.

Gualta
Komunë
Vendndodhja
Gualta is located in Spanjë
Gualta
Gualta

Koordinatat: 42°1′49″V 3°6′17″L / 42.03028°V 3.10472°L / 42.03028; 3.10472

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Baix Empordà
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9 km2
Popullsia 358 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 1′ 49″ Veri

3° 6′ 17″ Lindje

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Gualta – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale