Guardamar del Segura

komunë në Spanjë

Guardamar del Segura është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Segura, të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. Guardamar del Segura ka 16863 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 35.58 km2.

Guardamar del Segura
Flamuri i Guardamar del Segura
Stema zyrtare e Guardamar del Segura
Popullsia
 • Gjithsej16.863
Emri i banorëveGuardamarenco (m) guardamarenca (f)
Faqja zyrtare[[1] www.guardamar.net//%20http://www.guardamar.net/]]

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto