Guardiola de Berguedà

komunë në Spanjë

Guardiola de Berguedà është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Berguedà, të provincës Barcelona, në Katalonia. Guardiola de Berguedà ka 948 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 61.96 km2.

Guardiola de Berguedà
Flamuri i Guardiola de Berguedà
Stema zyrtare e Guardiola de Berguedà
Popullsia
 • Gjithsej948
Emri i banorëveGuardiolenc, guardiolenca

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto