Hërzhanova (Kavadar)

fshat në Maqedoni

Ërzhanova është një fshat në komunën e Kavadarit, Republikë e Maqedonisë.

Hërzhanova (Kavadar)
’Ржаново
Fshat
noform
Vendndodhja
Hërzhanova (Kavadar) is located in Maqedonia e Veriut
Hërzhanova (Kavadar)
Hërzhanova (Kavadar)
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Vardar
Komuna Kavadar
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 309 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1437
Prefiksi (+389) 034
Targa KA
Koordinatat 41° 13′ 44″ Veri

21° 57′ 08″ Lindje

Popullsia 0 banorë (2002)