Harjavalta

qytet në Finlandë

Harjavalta (finlandisht: Harjavallan kaupunki), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Satakunta.

Harjavalta
Harjavallan kaupunki
Qytet
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Popullsia
 • Gjithsej7.345 [1]
Faqja zyrtarewww.harjavalta.fi

ReferimeRedakto

  1. ^ "VÄESTÖTIETOJÄRJESTELMÄ REKISTERITILANNE 30.06.2015" (në finlandisht dhe samishte veriore). Population Register Center of Finland. Arkivuar nga origjinali më 11 korrik 2015. Marrë më 28 dhjetor 2015.
  2. ^ "Sipërfaqja sipas komunave nga 1 janar 2011" (PDF) (në finlandisht dhe samishte veriore). Land Survey of Finland. Marrë më 9 mars 2011.

Lidhje të jashtmeRedakto

Stampa:WWT