Hideo Shinojima

futbollist japonez

Hideo Shinojima (21 Janar 191011 Shkurt 1975) ishte një ish-futbollist japonez.

Hideo Shinojima
Të dhënat personale
Emri i plotëHideo Shinojima
Data e lindjesJanar 21, 1910(1910-01-21)
Vendi i lindjesTochigi, Japoni
Data e vdekjesShkurt 11, 1975 (65 vjeç)
PozicioniSulmues
Ekipi kombëtar
VitetEkipiNdesh.(Gls)
1930Japonia2(1)
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 2 ndeshje dhe ka shënuar 1 gola.

StatistikatRedakto

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1930 2 1
Gjithsej 2 1

Lidhje të jashtmeRedakto