Hidetoki Takahashi

futbollist japonez

Hidetoki Takahashi (高橋 英辰 Takahashi Hidetoki?, 11 Prill 19165 Shkurt 2000) ishte një ish-futbollist japonez.

Hidetoki Takahashi
Të dhënat personale
Emri i plotëHidetoki Takahashi
Data e lindjesPrill 11, 1916(1916-04-11)
Vendi i lindjesFukushima, Japonia
Data e vdekjesShkurt 5, 2000 (83 vjeç)
Vendi i vdekjesTokyo, Japonia
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1941–1958Hitachi
Ekipet e menaxhuara
1957Japonia
1959Japonia U-20
1960–1962Japonia
1970–1976Hitachi
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Ai ishte trajneri i reprezentacionin japonez nga viti 1960 e deri në 1962.[1]

ReferimetRedakto