Hostalric

komunë në Spanjë

Hostalric është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Selva, të provincës Girona, në Katalonia. Hostalric ka 4030 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 3.39 km2.

Hostalric
Popullsia
 • Gjithsej4.030

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto