Huittinen (finlandisht: Huittisten kaupunki), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Satakunta.

Huittinen
Huittisten kaupunki
Qytet
Pamje nga Lauttakylä, qendra e Huittinen
Pamje nga Lauttakylä, qendra e Huittinen
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Faqja zyrtarewww.huittinen.fi

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto