Hvalfjarðarsveit

komunë në Islandë


Hvalfjarðarsveit (islandisht: Hvalfjarðarsveit), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin perëndimor, dhe është pjesë e zonës zgjedhore veriperëndimore.

Hvalfjarðarsveit
Hvalfjarðarsveit
Komunë
Vendndodhja e komunës
Vendndodhja e komunës
Popullsia
 • Gjithsej617

Referimet Redakto

Lidhje të jashtme Redakto