Ichiji Otani

futbollist japonez

Ichiji Otani (31 Gusht 191223 Nëntor 2007) ishte një ish-futbollist japonez.

Ichiji Otani
Të dhënat personale
Emri i plotëIchiji Otani
Data e lindjesGusht 31, 1912(1912-08-31)
Vendi i lindjesHyogo, Japoni
Data e vdekjesNëntor 23, 2007 (95 vjeç)
PozicioniSulmues
Ekipi kombëtar
VitetEkipiNdesh.(Gls)
1934Japonia3(1)
† Ndeshje (Gola).

KombëtarjaRedakto

Për reprezentacionin japonez ka luajtur 3 ndeshje dhe ka shënuar 1 gola.

StatistikatRedakto

Kombëtarja japoneze
Vite Ndeshje Gola
1934 3 1
Gjithsej 3 1

Lidhje të jashtmeRedakto