Irun është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Bidasoaldea, të provincës Gipuzkoa, në Komunitetin e Baskisë. Irun ka 61419 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 42.4 km2.

Irun
Irun City Hall
Irun City Hall
Stema zyrtare e Irun
Popullsia
 • Gjithsej61.419
Emri i banorëveirundar, irunés/irunesa
Faqja zyrtarewww.irun.org

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto