Isabelle Adjani u lind më 27 qershor 1955Paris (lexo:Izabele Axhani) aktore e filmit - franceze nga Franca.

Isabelle Adjani
Isabelle Adjani 21102011103900.jpg
Isabelle Adjani, më 2012
Informacione personale
Vendlindja Paris, France[1]Franca Franca
Kombësia franceze


FilmografiaRedakto

FilmRedakto

TelevizionRedakto

TeatërRedakto

ReferimetRedakto

  1. ^ Brennan, Sandra. "Isabelle Adjani". Allmovie. Marrë më 6 korrik 2009. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Lidhje të jashtmeRedakto

  Commons: Isabelle Adjani – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale