Was a time to love (titulli origjinal: Ishte koha për dashuri) - prodhim i vitit 2004, me regjisor Ylli Pepo. Tregon problemet e përditshme të të rinjve shqiptarë.

Ishte koha për dashuri
Was time for love
Regjia ngaYlli Pepo
Shkruar ngaRuzhdi Pulaha
ProdhuesiRadio Televizioni Shqiptar
Vedis +
Luajnë
KinematografiaAstrit Omeri
MuzikaAdrian Hila
Data e publikimit
2004
Kohëzgjatja
89 min.
Gjuhashqip
Buxheti$
Fitimi$

Ishte kohë për Dashuri është një film prodhim i "RTSH" dhe "VEDIS +" në bashkëpunim me "SUPERS SONIC RECORDS" në vitin 2004. Është një film që ka tematike aktualitetin shqiptar. Flori është një djalë i ri që jeton në tirane me familjen e tij. Si çdo njeri ai ka shume plane për te ardhmen e tij. Ai lidhet me një vajze që quhet Ada e cila punon në një radio private. Diku është një ish-boksier i cili do te stervise Florin. Flori udhëton në Greqi me ëndrrën e tij por përfundon krejt ndryshe. Ai udhëton drejt Italisë ku zhublon se kishte rene prej e një rrjeti trafikantesh. Kështu ai prish lidhjen me Adan. Me pas futet në rrjetin e Mafias. Kjo është një drame e vërtete shqiptare me emocione te forta ku pasqyrohen dhimbjet e përditshme.

U transmetua në Kinema Millenium 2 për herë të parë në 2004.

Aktoret Redakto