Jafre

komunë në Spanjë

Jafre është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Baix Empordà, të provincës Girona, në Katalonia. Jafre ka 413 banorë (2011), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 6.63 km2.

Jafre
Komunë
Vendndodhja
Jafre is located in Spanjë
Jafre
Jafre

Koordinatat: 42°4′V 3°1′L / 42.067°V 3.017°L / 42.067; 3.017

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom  Katalonia
Provinca Girona
Qarku Baix Empordà
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.63 km2
Popullsia 413 banorë
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Faqja Zyrtare www.jafre.cat

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto

  •   Commons: Jafre – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale