John Quincy Adams lindi më 11 korrik 1767Braintree (prej 1792: Quincy) në Massachusetts; vdiq më 23 shkurt 1848Washington D. C., ishte Politikan i ShBA dhe i gjashti President i ShBA prej 4 mars 1825 deri më 4 mars 1829 dhe i biri Presidentit John Adams.

John Quincy Adams


Society.svg Ky artikull në lidhje me Politika është i cunguar. Mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar.