Joutsa (finlandisht: Joutsan kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Finlanda Qendrore.

Joutsa
Joutsan kunta
Komunë
Kishë në Joutsa
Kishë në Joutsa
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Popullsia
 • Gjithsej4.746 [1]
Faqja zyrtarewww.joutsa.fi

Binjakëzime

Redakto

Referime

Redakto
  1. ^ "VÄESTÖTIETOJÄRJESTELMÄ REKISTERITILANNE 30.06.2015" (në finlandisht dhe samishte veriore). Population Register Center of Finland. Arkivuar nga origjinali më 11 korrik 2015. Marrë më 15 dhjetor 2015.
  2. ^ "Sipërfaqja sipas komunave nga 1 janar 2011" (PDF) (në finlandisht dhe samishte veriore). Land Survey of Finland. Marrë më 9 mars 2011.
  3. ^ "Suomen kuntien ystävyyskunnat" (në finlandisht). Embassy of Finland in Estonia. Marrë më 7 maj 2012.
  4. ^ "Ystävyyskunnat" (PDF) (në finlandisht). Pohjola-Norden. Marrë më 7 maj 2012.[lidhje e vdekur]

Lidhje të jashtme

Redakto