Köyliö (finlandisht: Köyliön kunta), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Satakunta.

Köyliö
Köyliön kunta
Komunë
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Faqja zyrtarewww.koylio.fi

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto