Kaçybegu

fshat në Kosovë
(Përcjellë nga Kaçibegu)

Kaçybeg është një vendbanim në komunën e Besianës, Kosovë.

Kaçybeg
Fshat
Vendndodhja
Kaçybeg is located in Kosova
Kaçybeg
Kaçybeg
Administrimi
Shteti Flamuri Kosovë
Rajoni Prishtinë
Komuna Besianë
Të dhëna dhe statistika
Lartësia 577 m (m.n.d.)
Zona Kohore UTC+1
Verore UTC+2
Koordinatat 42° 50′ 5″ Veri

21° 12′ 21″ Lindje

Shih dhe këtëRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto