Kalaticë është një vendbanim në komunën e Besianës, Kosovë. Pas vitit 1999 fshati është i njohur edhe me emrat Lugëz dhe Kalat.

Kalaticë
Kalat
Fshat

Shih dhe këtë Redakto

Lidhje të jashtme Redakto