Kaldrananeshreppur

komunë në Islandë

Kaldrananeshreppur (islandisht: Kaldrananeshreppur), është një komunëIslandë. Kjo komunë ndodhet në rajonin Fjordet Perëndimore, dhe është pjesë e Zonës zgjedhore Veriperëndimore.

Kaldrananeshreppur
Kaldrananeshreppur
Komunë
noform
Vendndodhja e komunës
Administrimi
Shteti Flamuri Islanda
Rajoni Fjordet Perëndimore
Provinca Zona Veriperëndimore
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 387 km2
Popullsia 105 banorë
Dendësia 0.27 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC±00
Kodi Postal 520
Faqja Zyrtare http://drangsnes.is/

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto