Kannus (finlandisht: [Kannuksen kaupunki] Error: {{Lang}}: text has italic markup (help)), është një komunëFinlandë. Është e vendosur në provincën Finlanda Perëndimore, dhe është pjesë e rajonit Ostrobothnia Qendrore.

Kannus
Kannuksen kaupunki
Qytet
Main road 28.jpg
Stema zyrtare e {{{official_name}}}
Faqja zyrtarewww.kannus.fi

ReferimetRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto