Kantoni Andolsheim

kanton në Francë

Kantoni Andolsheim (frëngjisht: Canton d'Andolsheim) është një kantondepartamentin Haut-Rhin, rajonin AlsaceFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Andolsheim. Ka sipërfaqe 140.35km2 dhe popullsi 24556 banorë.

Kantoni Andolsheim
kanton
Popullsia
 • Total24.556

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Andolsheim aktualisht përbëhet nga 17 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto