Kantoni Anglure

kanton në Francë

Kantoni Anglure (frëngjisht: Canton d'Anglure) është një kantondepartamentin Marne, rajonin Champagne-ArdenneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Anglure. Ka sipërfaqe 191.01km2 dhe popullsi 6570 banorë.

Kantoni Anglure
kanton
Popullsia
 • Gjithsej6.570

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Anglure aktualisht përbëhet nga 18 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto