Kantoni Aubigny-sur-Nère

kanton në Francë

Kantoni Aubigny-sur-Nère (frëngjisht: Canton d'Aubigny-sur-Nère) është një kantondepartamentin Cher, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Aubigny-sur-Nère. Ka sipërfaqe 227.43km2 dhe popullsi 7100 banorë.

Kantoni Aubigny-sur-Nère
kanton
Popullsia
 • Gjithsej7.100

Administrimi Redakto

Përbërja aktuale Redakto

Kantoni Aubigny-sur-Nère aktualisht përbëhet nga 4 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm Redakto

Demografia Redakto

Shiko edhe Redakto

Referime Redakto

Lidhje të jashtme Redakto