Kantoni Baugy

kanton në Francë

Kantoni Baugy (frëngjisht: Canton de Baugy) është një kantondepartamentin Cher, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Baugy. Ka sipërfaqe 392.7km2 dhe popullsi 9410 banorë.

Kantoni Baugy
kanton
Popullsia
 • Gjithsej9.410

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Baugy aktualisht përbëhet nga 17 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto