Kantoni Bellencombre

kanton në Francë

Kantoni Bellencombre (frëngjisht: Canton de Bellencombre) është një kantondepartamentin Seine-Maritime, rajonin Haute-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bellencombre. Ka sipërfaqe 145.21km2 dhe popullsi 6968 banorë.

Kantoni Bellencombre
kanton
Popullsia
 • Gjithsej6.968

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Bellencombre aktualisht përbëhet nga 15 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto