Kantoni Bourges-2

kanton në Francë

Kantoni Bourges-2 (frëngjisht: Canton de Bourges-2) është një kantondepartamentin Cher, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bourges. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 12033 banorë.

Kantoni Bourges-2
kanton
Popullsia
 • Gjithsej12.033

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Bourges-2 aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto