Kantoni Bourges-3

kanton në Francë

Kantoni Bourges-3 (frëngjisht: Canton de Bourges-3) është një kantondepartamentin Cher, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bourges. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 20210 banorë.

Kantoni Bourges-3
kanton
Popullsia
 • Gjithsej20.210

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Bourges-3 aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto