Kantoni Bourges-5

kanton në Francë

Kantoni Bourges-5 (frëngjisht: Canton de Bourges-5) është një kantondepartamentin Cher, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bourges. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 11598 banorë.

Kantoni Bourges-5
kanton
Popullsia
 • Gjithsej11.598

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Bourges-5 aktualisht përbëhet nga 1 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto