Kantoni Bréhal

kanton në Francë

Kantoni Bréhal (frëngjisht: Canton de Bréhal) është një kantondepartamentin Manche, rajonin Basse-NormandieFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Bréhal. Ka sipërfaqe 125.74km2 dhe popullsi 11148 banorë.

Kantoni Bréhal
kanton
Popullsia
 • Gjithsej11.148

Administrimi Redakto

Përbërja aktuale Redakto

Kantoni Bréhal aktualisht përbëhet nga 14 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm Redakto

Demografia Redakto

Shiko edhe Redakto

Referime Redakto

Lidhje të jashtme Redakto