Kantoni Callac

kanton në Francë

Kantoni Callac (frëngjisht: Canton de Callac) është një kantondepartamentin Côtes-d'Armor, rajonin Région BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Callac. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 6397 banorë.

Kantoni Callac
kanton
Popullsia
 • Gjithsej6.397

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Callac aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

  • 2008-2014 - Christian Coail

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto