Kantoni Calvi

kanton në Francë

Kantoni Calvi (frëngjisht: Canton de Calvi) është një kantondepartamentin Haute-Corse, rajonin CorseFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Calvi. Ka sipërfaqe 50.38km2 dhe popullsi 6217 banorë.

Kantoni Calvi
kanton
Popullsia
 • Gjithsej6.217

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Calvi aktualisht përbëhet nga 2 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto