Kantoni Canet-en-Roussillon

kanton në Francë


Kantoni Canet-en-Roussillon (frëngjisht: Canton de Canet-en-Roussillon) është një kantondepartamentin Pyrénées-Orientales, rajonin Languedoc-RoussillonFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Canet-en-Roussillon. Ka sipërfaqe km2 dhe popullsi 20719 banorë.

Kantoni Canet-en-Roussillon
Canton de Canet-en-Roussillon
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Languedoc-Roussillon
Departamenti Pyrénées-Orientales
Arrondissement Perpignan
Kryeqëndra Canet-en-Roussillon
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Popullsia 20.719 banorë 2006
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 31
Kantoni Canet-en-Roussillon – harta_foto

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Canet-en-Roussillon aktualisht përbëhet nga 4 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

  • 2011-2014 - Jean-Claude Torrens

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto