Kantoni Capendu

kanton në Francë

Kantoni Capendu (frëngjisht: Canton de Capendu) është një kantondepartamentin Aude, rajonin Languedoc-RoussillonFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Capendu. Ka sipërfaqe 171.08km2 dhe popullsi 12385 banorë.

Kantoni Capendu
kanton
Popullsia
 • Gjithsej12.385

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Capendu aktualisht përbëhet nga 18 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto