Kantoni Caulnes

kanton në Francë

Kantoni Caulnes (frëngjisht: Canton de Caulnes) është një kantondepartamentin Côtes-d'Armor, rajonin Région BretagneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Caulnes. Ka sipërfaqe 134.11km2 dhe popullsi 5298 banorë.

Kantoni Caulnes
kanton
Popullsia
 • Gjithsej5.298

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Caulnes aktualisht përbëhet nga 8 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

  • 2008-2014 - Gérard Bertrand

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto