Kantoni Chârost

kanton në Francë

Kantoni Chârost (frëngjisht: Canton de Chârost) është një kantondepartamentin Cher, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Chârost. Ka sipërfaqe 304.89km2 dhe popullsi 14168 banorë.

Kantoni Chârost
kanton
Popullsia
 • Gjithsej14.168

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Chârost aktualisht përbëhet nga 13 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto