Kantoni Château-Porcien

kanton në Francë


Kantoni Château-Porcien (frëngjisht: Canton de Château-Porcien) është një kantondepartamentin Ardennes, rajonin Champagne-ArdenneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Château-Porcien. Ka sipërfaqe 225.98km2 dhe popullsi 3770 banorë.

Kantoni Château-Porcien
Canton de Château-Porcien
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Champagne-Ardenne
Departamenti Ardennes
Arrondissement Rethel
Kryeqëndra Château-Porcien
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 225,98 km2
Popullsia 3.770 banorë 1999
Dendësia 16,68 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 806

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Château-Porcien aktualisht përbëhet nga 16 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto