Kantoni Châteaudun

kanton në Francë

Kantoni Châteaudun (frëngjisht: Canton de Châteaudun) është një kantondepartamentin Eure-et-Loir, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Châteaudun. Ka sipërfaqe 306.54km2 dhe popullsi 23511 banorë.

Kantoni Châteaudun
kanton
Popullsia
 • Gjithsej23.511

Administrimi Redakto

Përbërja aktuale Redakto

Kantoni Châteaudun aktualisht përbëhet nga 17 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm Redakto

  • 2011-2014 - Serge Fauve

Demografia Redakto

Shiko edhe Redakto

Referime Redakto

Lidhje të jashtme Redakto