Kantoni Châteaumeillant

kanton në Francë

Kantoni Châteaumeillant (frëngjisht: Canton de Châteaumeillant) është një kantondepartamentin Cher, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Châteaumeillant. Ka sipërfaqe 290.4km2 dhe popullsi 5523 banorë.

Kantoni Châteaumeillant
kanton
Popullsia
 • Gjithsej5.523

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Châteaumeillant aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto