Kantoni Châteauneuf-sur-Cher

kanton në Francë

Kantoni Châteauneuf-sur-Cher (frëngjisht: Canton de Châteauneuf-sur-Cher) është një kantondepartamentin Cher, rajonin Région CentreFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Châteauneuf-sur-Cher. Ka sipërfaqe 217.83km2 dhe popullsi 4458 banorë.

Kantoni Châteauneuf-sur-Cher
kanton
Popullsia
 • Gjithsej4.458

Administrimi Redakto

Përbërja aktuale Redakto

Kantoni Châteauneuf-sur-Cher aktualisht përbëhet nga 11 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëm Redakto

Demografia Redakto

Shiko edhe Redakto

Referime Redakto

Lidhje të jashtme Redakto