Kantoni Châtillon-sur-Seine

kanton në Francë


Kantoni Châtillon-sur-Seine (frëngjisht: Canton de Châtillon-sur-Seine) është një kantondepartamentin Côte-d'Or, rajonin BourgogneFrancë. Kryeqëndra e kantonit është Châtillon-sur-Seine. Ka sipërfaqe 449.77km2 dhe popullsi 11857 banorë.

Kantoni Châtillon-sur-Seine
Canton de Châtillon-sur-Seine
—  kanton  —
Administrimi
Shteti Franca Franca
Rajoni Bourgogne
Departamenti Côte-d'Or
Arrondissement Montbard
Kryeqëndra Châtillon-sur-Seine
Statistika dhe Territori
Koordinatat Parametri i detyrueshëm mungon Koordinatat mungojnë
Sipërfaqja 449,77 km2
Popullsia 11.857 banorë 1999
Dendësia 26,36 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor INSEE 2108

AdministrimiRedakto

Përbërja aktualeRedakto

Kantoni Châtillon-sur-Seine aktualisht përbëhet nga 28 komuna.

Lista e këshilltarëve të përgjithshëmRedakto

  • 2008-2014 - Hubert Brigand

DemografiaRedakto

Shiko edheRedakto

ReferimeRedakto

Lidhje të jashtmeRedakto